HAKKIMIZDA

Fakültemiz, İzmir'in 4. Devlet Üziversitesi olan İzmir Katip Çelebi Üniversitesi bünyesinde 2014  yılında eğitim öğretime başlamıştır. 

Küreselleşen dünyada barışçıl bir anlayışı inşa edebilecek, din bilimlerini anlayıp yorumlayabilecek, farklı dini ve kültürel ortamlarda iletişim kurabilecek ilahiyatçılar yetiştirmeyi hedeflemektedir. İslamın temel kaynaklarından hareketle objektif bir şekilde dinini öğrenen, İslami İlimler alanına ait hem teorik hem de pratik bilgiye sahip olan, alanına ait temel kaynaklarını okuyup anlayabilen, toplumsal ve küresel sorunlara duyarlı bireyler yetiştirmek de hedefleri arasındadır. 

Fakültemiz bu hedefi gerçekleştirirken kalite ve etik değerlerin ışığında bilimsel gerçekliğin peşinde olmayı, araştırmaları ile ülkemizde ufuk açmayı, ortaya koyduğu bilimsel gayreti ile toplumsal geleceği teminat altına almayı kendisine ilke edinmiştir. Bu ilkeler ışığında yurtiçi ve yurtdışı üniversitelerle işbirliği kuran bir bilim kurumu olma yolunda faaliyetlerini en üst düzeyde yürütmektedir.

Çalışmalarını; 3 Bölüm ve 10 Anabilim Dalında sürdüren fakültemiz, 5 Profesör Doktor, 11 Doçent Doktor, 17 Doktor Öğretim Üyesi, 4 Öğretim Görevlisi Hocalarımız ve 19 Araştırma Görevlisinden oluşan genç ve dinamik akademik kadrosuyla sürdüren  İzmir Katip Çelebi Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi, ülke ve dünya standartlarında öncü fakültelerdendir.  

 

 

Akademik Kadromuz İçin Tıklayınız..

Menüyü Kapat